Co je to powerjóga?

Powerjóga je dynamický cvičební styl, který uvolní, posílí a protáhne celé tělo. Využívá pozic z klasické jógy. Cvičení plyne v souladu s dechem, s jeho vědomou kontrolou. Zlepšuje flexibilitu, sílu, zachovává přirozenou hybnost kloubů, vyrovnává skoliotické držení těla, uvolňuje záda a často působí jako vhodný prostředek, když vás záda bolí z kanceláří, z neustálého sezení nebo z jednostranného zatížení při sportovní aktivitě.

Powerjóga je cvičební styl, který je oproštěný od filozofie jógy. Je to cvičební styl, který postavil do popředí tělo, jako nástroj zdraví, zdravého životního stylu, odbourávání stresu, napětí.

Učíte se kontrolovat dech v průběhu cvičení. Rozvíjíte psychickou a fyzickou kondici současně. Někomu stačí jen to"cvičení", někdo se vydá dál a může poznávat více sám sebe, může v sobě objevit neobjevené. Ale vždy je na vás, jakým způsobem k cvičení powerjógy přistoupíte.

Power jóga upravuje chutě. Z hlediska fyziologie jednoznačně působí na celý endokrinní systém (stlačováním reflexních bodů) a na metabolismus. Dokáže metabolismus stimulovat a upravovat. Je to přirozený proces, který pozice powerjógy vyvolávají v lidském organismu na základě poloh těla.

Fyziologické účinky power jógy jsou výborným spojencem v boji s civilizačními chorobami. Protažením celého těla a prohloubením dechu dochází k prokrvení tkání, intenzivnímu odvádění škodlivých látek z organismu a revitalizaci organismu. Na povrchu pleť doznává změn ve směru projasnění a uzdravení. Vrásky mizí z obličeje a dochází k obnovení vitální energie. Zlepšuje se trávení a zrychluje metabolismus, což působí na redukci tukových zásob v těle.

Cvičení powerjógy je určené pro zdravé lidi.

Není vhodné pro období těhotenství, tam je lépe přejít k józe pro těhotné.

Kontakt

Šárka Krajíčková 606541390 sarkakrajickova@seznam.cz